فایل ورد طراحي مدل تمدن اسلامي بر مبناي الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت از منظر مقام معظم رهبري (مدظله العالي)

لینک دانلود

 فایل ورد طراحي مدل تمدن اسلامي بر مبناي الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت از منظر مقام معظم رهبري (مدظله العالي) دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد طراحي مدل تمدن اسلامي بر مبناي الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت از منظر مقام معظم رهبري (مدظله العالي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد طراحي مدل تمدن اسلامي بر مبناي الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت از منظر مقام معظم رهبري (مدظله العالي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد طراحي مدل تمدن اسلامي بر مبناي الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت از منظر مقام معظم رهبري (مدظله العالي) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنگره بين المللي علوم انساني، مطالعات فرهنگي

تعداد صفحات :18

چکیده مقاله:

سرگذشت انسان ها از معبر تمدن ها می گذرد و تمدن ها در طول تاریخ در شکل دهی به هویت بشر، گسترده ترین نقش را داشته اند.امروزه تمدن، به سند تاریخی فرهنگ ملل تبدیل گشته و از اهمیتی ویژه برخوردار است. دین اسلامی پس از استقرار، به سرعت توانست بنیان گذار تمدن شگرفی در جهان شود؛ به گونه ای که تمدن های دیگر از جمله تمدن غربی را وام دار خود نماید. از طرفی برای ایجاد تمدنی نوین در جوامع اسلامی، موضوع پیشرفت و توسعه اهمیت فراوانی دارد الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مدتی است از سوی مقام معظم رهبری مطرح گردیده است. هدف پژوهش حاضر بررسی و تبیین مفاهیم و مولفه های تمدن اسلامی و الگوی اسلامی ایرانیپیشرفت می باشد ضمن آنکه مدلی بومی از تمدن اسلامی بر مبنای این الگو طراحی شده است. ابعاد اصلی تمدن اسلامی، بر اساس پژوهش های انجام شده در این حوزه، به 4 بعد اصلی سیاسی، اقتصادی، معنوی و فرهنگی دسته بندی شده است. هم چنین جهت استخراجمولفه های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، با استفاده از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، از ابتدای سال 86 تا کنون مولفه های اثرگذار در الگوی اسلامی پیشرفت استخراج شد و در 4 بعد قرار گرفت. براساس این الگو که مبتنی بر سخنان ارزشمند و گهربار مقام معظم رهبریانقلاب اسلامی است، می توان شرایط و الزامات فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و بعد معنوی و رفتاری پیشرفت را که موجب پیشرفت همه جانبه نظام اسلامی ایران می شود در جامعه اجرا کرد. لذا مسیولین ومردم عزیز از هر قشری وظیفه دارند که هر یک از این شرایط و الزامات را ابتدایا بشناسند و بر اساس حوزه ی وظایف و اختیارات خود هر کدام را به منصه ی ظهور برسانند و اجرایی کنند.

توضیحات بیشتر