فایل ورد نقش کارآفرينان در ايجاد و بهره برداري از فرصت ها در راستاي ارتقاي صادرات، جايگزيني واردات و رشد و ثبات اقتصادي

لینک دانلود

 فایل ورد نقش کارآفرينان در ايجاد و بهره برداري از فرصت ها در راستاي ارتقاي صادرات، جايگزيني واردات و رشد و ثبات اقتصادي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد نقش کارآفرينان در ايجاد و بهره برداري از فرصت ها در راستاي ارتقاي صادرات، جايگزيني واردات و رشد و ثبات اقتصادي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد نقش کارآفرينان در ايجاد و بهره برداري از فرصت ها در راستاي ارتقاي صادرات، جايگزيني واردات و رشد و ثبات اقتصادي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد نقش کارآفرينان در ايجاد و بهره برداري از فرصت ها در راستاي ارتقاي صادرات، جايگزيني واردات و رشد و ثبات اقتصادي :


سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : دومين کنفرانس بين المللي مديريت و کارآفريني

تعداد صفحات :10

چکیده مقاله:

امروزه ساختار اقتصادی دنیا با گذشته به طور اساسی تفاوت دارد. توسعه پایدار امروز بر پایه نوآوری و خلاقیت و استفاده از دانش استوار است. در همین راستا، کارآفرینی که به مفهوم کشف و بهره برداری از فرصت ها به منظور ارزش آفرینی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه است، پایه و اساس توسعه همه جانبه محسوب می شود. مطالعات و تحقیقات نشان می دهد کارآفرینی نقش شایسته و بایسته ای در رشد و توسعه اقتصادی، حضور فعال دربازارهای جهانی، رقابت، اشتغالزایی پایدار، توسعه عدالت، کاهش فقر، درآمد ملی و حل مشکلات جامعه، دولت و بخش عمومی دارد. کارآفرینان به تولید کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای در کشور به منظور حداقل ساختن وابستگی به کشورهای خارجی علاقه مند هستند و این امر کشور را در جهت خود اتکایی پیش می برد و به تسریع توسعه اقتصادی کمک می کند. رشد صنایع کوچک، تولید کالاها و مصنوعات جدید را افزایش می دهد. صنعتی شدن به ویژه در بخش صنایع کوچک منجر به سطح بالاتری از تولید محصولات با کیفیت و رسیدن به میانگین ارز بیشتر و در نتیجه حجم بالای صادرات می شود. توسعه صادرات، ذخایر ارزی خارجی را افزایش می دهد و به تامین موازنه و کاهش کسری ترازپرداخت ها کمک می کند. بنابراین با علم به اینکه کارآفرینی و فعالیت های کارآفرینانه از نقش و جایگاه ویژه ای برای دستیابی به اهداف برنامه های توسعه و چشم انداز اقتصادی کشور برخوردارند، کشف و بهره برداری از فرصت های موجود توسط کارآفرینان یکی از اولویت های کشورهای در حال توسعه به حساب می آید؛ در نتیجه مطالعه حاضر به دنبال بررسی ماهیت و منابع فرصت های کارآفرینی و تاثیر آنها بر مولفه های اقتصادی که موجب حرکت یک اقتصاد در حال توسعه به سمت اقتصادی توسعه یافته می گردد، می باشد.

توضیحات بیشتر