فایل ورد ارزيابي چالش هاي زيست محيطي صنعت سيمان در نظام برنامه ريزي شهري با استفاده از روش SWOT (مطالعه موردي: شهر آبيک)

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي چالش هاي زيست محيطي صنعت سيمان در نظام برنامه ريزي شهري با استفاده از روش SWOT (مطالعه موردي: شهر آبيک) دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي چالش هاي زيست محيطي صنعت سيمان در نظام برنامه ريزي شهري با استفاده از روش SWOT (مطالعه موردي: شهر آبيک)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي چالش هاي زيست محيطي صنعت سيمان در نظام برنامه ريزي شهري با استفاده از روش SWOT (مطالعه موردي: شهر آبيک)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي چالش هاي زيست محيطي صنعت سيمان در نظام برنامه ريزي شهري با استفاده از روش SWOT (مطالعه موردي: شهر آبيک) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي معماري و شهرسازي پايداري و تاب آوري از آرمان تا واقعيت

تعداد صفحات :16

چکیده مقاله:

با توجه به افزایش شهرنشینی و ایجاد شهرها در کنار صنایع و کارخانه ها، اصول شهرسازی و توسعه شهری حکم می کند تا در تحلیل اثر زیست محیطی این صنایع بر روی شهرها، مقولاتی نظیر محیط کالبدی، محیط اجتماعی، سلامت، محیط اقتصادی و محیط زیست مورد توجه قرار بگیرد. پژوهش حاضر در چنین فضایی از ضرورت های شهرسازی انجام گرفته است. در این پژوهش تاثیر اثرات آلاینده های کارخانه سیمان آبیک بر سلامت شهروندان ابیک و نظام شهرسازی آن مورد مطالعه قرار گرفته است. در انجام این پزوهش برای رسیدن به راهبردها و سیاست های کارشناسانه در حل پالش های ناشی از آلاینده های فوق از مدل SWOT بهره گرفته است. نتایج این پژوهش معرفی کارخانه سیمان ابیک به عنوان اصلی ترین عامل تهدید زیست محیطی این شهر معرفی نموده و بر همسازی کاربری ها و طراحی های شهری با چالش فوق تایید می نماید. از این رو پیشنهادهایی در قالب فضایی- شهری مورد توجه و تاکید قرار گرفته است. در این پژوهش اثرات آلایندگی کارخانه سیمان ابیک در هوای این شهر مورد مطالعه است. در این راستا داده های لازم در موضوع فعالیت کارخانه سیمان ابیک به عنوان متغیر مستقل و چگونگی کیفیت هوای شهر آبیک به عنوان متغیر وابسته در دو شکل اسنادی و میدانی جمع آوری شده است. اطلاعات به دست آمده از فرآیند تحقیقی فوق در قالب مدل های آماری و نرم افزاری مورد تحلیل قرار گرفت تا زمینه ارایه پیشنهادها فراهم گردد.

توضیحات بیشتر