فایل ورد ارزيابي ظرفيت هاي توسعه گردشگري در شهر قزوين در جهت رسيدن به توسعه پايدار با استفاده از تکنيک SWOT

لینک دانلود

 فایل ورد ارزيابي ظرفيت هاي توسعه گردشگري در شهر قزوين در جهت رسيدن به توسعه پايدار با استفاده از تکنيک SWOT دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد ارزيابي ظرفيت هاي توسعه گردشگري در شهر قزوين در جهت رسيدن به توسعه پايدار با استفاده از تکنيک SWOT  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد ارزيابي ظرفيت هاي توسعه گردشگري در شهر قزوين در جهت رسيدن به توسعه پايدار با استفاده از تکنيک SWOT،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد ارزيابي ظرفيت هاي توسعه گردشگري در شهر قزوين در جهت رسيدن به توسعه پايدار با استفاده از تکنيک SWOT :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي معماري و شهرسازي پايداري و تاب آوري از آرمان تا واقعيت

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

در راستای گسترش شهرنشینی انگیزه مسافرت و تفریح برای پاسخگویی به نیازهای روحی و روانی انسان به امری ضروری مبدل گردید. این مهم پدیده جهانی را به وجود آورد که اصطلاح صنعت گردشگری را بر آن نهاده اند. بی تردید گردشگری یکی از پایه های پررونق اقتصاد جهانیست و بعلاوه اثرات اجتماعی، فرهنگی مهمی نیز در محیط برجای می گذارد که باعث توسعه و پیشرفت منطقه می شود، ولیکن در کنار منافع گسترده اش، می تواند پیامدهای منفی بسیاری نیز به بار آورد. هدف این مقاله بررسی شرایط شهر قزوین به عنوان یکی ازغنی ترین مراکز تاریخی فرهنگی کشور به منظور امکان سنجی توسعه گردشگری در جهت شکوفایی و توسعه پایدار در ابعاد مختلف در منطقه و در سطح کشور است. در این پژوهش با استفاده از مدل SWOT به بررسی و تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت و تهدیدهای پیش روی و وزن دهی به عوامل موثر در جهت تعیین استراتژی مناسب در امر گردشگری پرداخته و راهبردهایی برای توسعه گردشگری در قزوین ارایه گردیده است. یافته های این پژوهش حاکی از این امر است که شهر قزوین به دلیل موقعیت و آثار بسیار برجسته تاریخی، فرهنگی، هنری و ادبی خود در موقعیت تهاجمی/ رقابتی قرار دارد و ظرفیت تبدیل شدن به یکی از بزرگترین مراکز توریستی ایران در سطح بین المللی را داراست.

توضیحات بیشتر