فایل ورد بررسي و ارزيابي اثرات زيست محيطي صنعت گردشگري بر توسعه منطقه اي با رويکرد پديده گردشگر مالک (نمونه موردي: شهرستان رامسر)

لینک دانلود

 فایل ورد بررسي و ارزيابي اثرات زيست محيطي صنعت گردشگري بر توسعه منطقه اي با رويکرد پديده گردشگر مالک (نمونه موردي: شهرستان رامسر) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد بررسي و ارزيابي اثرات زيست محيطي صنعت گردشگري بر توسعه منطقه اي با رويکرد پديده گردشگر مالک (نمونه موردي: شهرستان رامسر)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد بررسي و ارزيابي اثرات زيست محيطي صنعت گردشگري بر توسعه منطقه اي با رويکرد پديده گردشگر مالک (نمونه موردي: شهرستان رامسر)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد بررسي و ارزيابي اثرات زيست محيطي صنعت گردشگري بر توسعه منطقه اي با رويکرد پديده گردشگر مالک (نمونه موردي: شهرستان رامسر) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي معماري و شهرسازي پايداري و تاب آوري از آرمان تا واقعيت

تعداد صفحات :24

چکیده مقاله:

این پژوهش در مورد ارزیابی اثرات زیست محیطی صنعت گردشگری با رویکرد بر پدیده گردشگر مالک در شهرستان رامسر صورت گرفته است. در این پژوهش از هر دو رویکرد عینی و ذهنی به منظور میزان سنجش معیارها و شاخص های موثر بر تعادل و توازن منطقه در محدوده مورد مطالعه استفاده شده و با توجه به بررسی شرایط منطقه به تجزیه و تحلیل متغیرها پرداخته شده و جدول سوات با توجه به شرایط موجود در 4 بخش قوت، ضعف، فرصت، تهدید نگرش شده است و با توجه به آزمون سوال و فرضیه های پژوهش در نمونه موردی مورد مطالعه می توان به یافت ها و نتایج زیر اشاره کرد. این پدیده از دیدگاه تمام اقشار جامعه (گردشگران کارشناسان و مردم ساکن شهرستان رامسر) از دیدگاه زیست محیطی، به دلیل نبود فرهنگ گردشگری، ورود گردشگران و گردشگر مالک ها همواره به محیط زیست شهرستان رامسر آسیب زده است. آلودگی سواحل، مصرف منابع آب زیرزمینی و انباشتگی زباله از جمله این آسیب هاست. همچنین با توجه به ساخت و سازهایی که جمعیت گردشگر مالک در سطح شهرستان داشته و تغییر کاربری های غیر مجاز و تبدیل زمین های کشاورزی قابل کشت به ویلاها و مسکونی در این زمینه نیز این پدیده یک نقشه غیرسازنده در شهرستان رامسر داشته است. اگر برنامه ریزی مناسب برای حفظ محیط زیست استان مازندران و به خصوص شهرستان رامسر صورت نگیرد، در 50 سال آینده با مخروبه ای روبه رو خواهیم بود که صدمات و خسارات جبران ناپذیری به اکوسیستم منطقه وارد خواهد شد. تداوم این نوع توسعه در رامسر، سرزمین و منابع طبیعی را به مخروبه ای برای زیست ناقص جمعیتی تبدیل خواهد کرد که ناچار به سکونت در شهرستان خواهند بود.

توضیحات بیشتر