فایل ورد تطبيق ترسيمات رياضيداوان مسلمان با نقوش هندسي در تزيينات معماري اسلامي دوره تيموري (قاضي زاده رومي و سمرقندي قوشچي)

لینک دانلود

 فایل ورد تطبيق ترسيمات رياضيداوان مسلمان با نقوش هندسي در تزيينات معماري اسلامي دوره تيموري (قاضي زاده رومي و سمرقندي قوشچي) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تطبيق ترسيمات رياضيداوان مسلمان با نقوش هندسي در تزيينات معماري اسلامي دوره تيموري (قاضي زاده رومي و سمرقندي قوشچي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تطبيق ترسيمات رياضيداوان مسلمان با نقوش هندسي در تزيينات معماري اسلامي دوره تيموري (قاضي زاده رومي و سمرقندي قوشچي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تطبيق ترسيمات رياضيداوان مسلمان با نقوش هندسي در تزيينات معماري اسلامي دوره تيموري (قاضي زاده رومي و سمرقندي قوشچي) :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي معماري و شهرسازي پايداري و تاب آوري از آرمان تا واقعيت

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

با توجه به قداست داشتن علم ریاضی و هندسه در طول تاریخ و نمایان بودن آن در هنر و معماری اسلامی، توجه بیش از پیش به این علوم و ارتباط تنگاتنگ آن با معماری اسلامی مهم به نظر می رسد. در همین راستا با توجه به ویژگی های یک دوره معماری اسلامی، آثار و ترسیمات ریاضیدانان مسلمان بررسی می گردد. همان طور که در دوره تیموری از جمله فرمانروایی الغ بیگ در سده نهم به دلیل شکوفایی چشمگیر علمی و هنری در جهان اسلام و هم عصر بودن با برخی ریاضیدانان مسلمان و تاثیرگذار، اثار معماری بی نظیری نمایان است. بنابراین تلاش تحقیق بر آن است تا با بهره گیری از روش توصیفی- تحلیلی، با ابزار گردآوری داده مشتمل بر مطالعات کتابخانه ای به بررسی آثار برخی از ریاضیدانان این دوره از جمله قاضی زاده رومی و سمرقندی قوشچی پرداخته و با تحلیل آنان و آثار معماری هم عصر و دوره های بعد از آن به رابطه و میزان تدثیرگذاری این ترسیمات دانشمندان در تزیینات معماری پرداخته شود. در نهایت چنین به نظر می رسد که این ترسیمات ریاضی و هندسی دانشمندان مسلمان بر تزیینات معماری اسلامی از جمله کاشی کاری تاثیر مستقیم و چشمگیری دارد.

توضیحات بیشتر