فایل ورد طراحي مسير گردشگري ساحلي با تاکيد بر ارتقا کيفيت محيطي نمونه موردي : خط ساحلي رودخانه کارون شهر اهواز

لینک دانلود

 فایل ورد طراحي مسير گردشگري ساحلي با تاکيد بر ارتقا کيفيت محيطي نمونه موردي : خط ساحلي رودخانه کارون شهر اهواز دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد طراحي مسير گردشگري ساحلي با تاکيد بر ارتقا کيفيت محيطي نمونه موردي : خط ساحلي رودخانه کارون شهر اهواز  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد طراحي مسير گردشگري ساحلي با تاکيد بر ارتقا کيفيت محيطي نمونه موردي : خط ساحلي رودخانه کارون شهر اهواز،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد طراحي مسير گردشگري ساحلي با تاکيد بر ارتقا کيفيت محيطي نمونه موردي : خط ساحلي رودخانه کارون شهر اهواز :


سال انتشار : 1396

نام کنفرانس یا همایش : چهارمين کنفرانس ملي معماري و شهرسازي پايداري و تاب آوري از آرمان تا واقعيت

تعداد صفحات :17

چکیده مقاله:

در اکثر شهرها به دلایل مختلف اقدام به دیواره چینی و بتن ریزی بستر رودخانه ها می نمایند و نام مسیل را بر روی آنها می گذارند. درمراحل بعد به دلیل بی توجهی و عدم مدیریت صحیح، اینگونه فضاها به زباله دانی شهر تبدیل شده و به عنوان فضایی متروک مشکلاتفراوانی از جمله معضلا زیست محیطی، نزول کیفیت سیما و مناظر شهری، مشکلا اجتماعی و اقتصادی و غیره را برای شهر به ارمغانمیآورد. در این پژوهش رودخانه کارون هم از درون بافت های مختلف شهر عبور می کند دارای رژیم دایمی است. که متاسفانه در شهر اهوازآن طور که شایسته است به این عامل توجه نشده و کناره رودخانه با پتانسیل های بسیار بالا برای زیباسازی و بهبود سیما و منظر شهریبی استفاده مانده و حاشیه ایی با مناظری زشت از خود به نمایش گذاشته است.ایده ی اصلی این طرح بر تقویت دید از سمت ساحل به دریاو طراحی مسیر پیاده گردشگری استوار است. در انتهای پژوهش پیشنهاداتی برای مناسب سازی لبه رودخانه ی کارون در شهر اهواز ارایهشده است که می تواند کیفیت محیطی را در بلوار ساحلی افزایش دهد.

توضیحات بیشتر